background

Lidia Nwolisa

Coach biznesowy z ponad 20-letnim, międzynarodowym doświadczeniem. Jako pierwsza w Polsce uzyskała akredytację coacha International Coach Federation. Doświadczenie korporacyjne zdobyła pracując przez 10 lat w międzynarodowych firmach takich jak PricewaterhouseCoopers i Ernst & Young, zarówno w Polsce, jak i Europie Środkowo-Wschodniej. W latach 2004 – 2006 była członkiem zarządu International Coach Federation w Polsce. Od 2005 roku współprowadzi polski oddział międzynarodowej firmy Corporate Coach U. Jest też założycielką i prezeską fundacji Porta, której misją jest wsparcie tych, którzy zmagają się z wykluczeniem i dyskryminacją.

Posiada brytyjski i amerykański certyfikat coacha: Akredytację Coachingu Menedżerskiego z Uniwersytu Strathclyde i Szkoły Coachingu w Wielkiej Brytanii oraz akredytację Stowarzyszonego Certyfikowanego Coacha (ACC) z ICF (Międzynarodowej Federacji Coachów) w USA. Jest licencjonowanym trenerem Coaching Clinic – szkoleń z zakresu przywództwa coachingowego dla menedżerów. Ukończyła studia z zakresu zarządzania w Polsce i Wielkiej Brytanii.  Jest też mediatorką Non-Violent Communication.

Specjalizuje się w coachingu osób na stanowiskach kierowniczych i zespołów zarządzających, kierowaniu ludźmi w międzynarodowych korporacjach oraz doradztwie dla biznesu. Zrealizowała ponad 3000 godzin indywidualnego coachingu, głównie dla wyższej kadry menedżerskiej. Jej klienci osiągają najwyższe rezultaty w obszarach rozwoju potencjału przywódczego, strategicznym wywieraniu wpływu, skutecznej komunikacji interpersonalnej oraz efektywności zespołów zarządzających. Z jej wsparcia korzystają liderzy i menedżerowie firm z takich sektorów jak doradztwo, media, usługi finansowe i bankowość, budowlany, farmaceutyczny i  dobra szybko zbywalne. Jej dogłębne zrozumienie biznesu w połączeniu z odważnymi, sięgającymi sedna pytaniami,  sprawiają, że jej klienci osiągają więcej poprzez pełniejsze wykorzystanie swojego wewnętrznego potencjału.

Prywatnie jest od lat entuzjastką zdrowego stylu życia, morsowania i tańca. Jest też szczęśliwą żoną i mamą czwórki dzieci.